Головна сторінка

Основи спілкування

з поліцією

Про проект

Освітня платформа з прав людини – некомерційний навчально-просвітницький проект Асоціації УМДПЛ. Ми надаємо спеціальні знання про те, як захищати себе та свої права законним шляхом.
Лекції курсу розроблені науковцями та громадськими активістами. Інформація доступна у текстовому, відео- та аудіоформатах. Курс також містить візуальний матеріал, витяги із нормативно-правової бази України, додатковий матеріал до кожної лекції та тестування на перевірку знань.

Платформу створено за підтримки Фундації Інституту відкритого суспільства (FOSI). Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію Фундації Інституту відкритого суспільства (FOSI).

ХТО МИ?

Ми – команда ГО «Асоціація українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів». З 2010 року, року заснування нашої громадської організації, ми проводимо роботу за трьома основними напрямами – моніторинг, експертно-аналітична та просвітницька робота.

Просвітницька робота спрямована на попередження порушень прав людини. Ми розробляємо та активно поширюємо просвітницькі матеріали, створюємо мультфільми та повнометражні фільми про права людини, проводимо освітні заходи, популяризуємо цінності прав людини.

ЧОМУ МИ – ЕКСПЕРТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ?

  • Асоціація налічує 17 осередків по всій Україні, де наші члени активно займаються моніторингом правоохоронних органів, проводять тренінги з основ спілкування з поліцією, майстер-класи для школярів, громадських активістів та журналістів.
  • Члени Асоціації – науковці, юристи, громадські активісти, журналісти, колишні працівники правоохоронних органів, які вже тривалий час займаються правозахистом. Всі вони володіють унікальними знаннями, які не здобудеш шляхом студіювання кодексів.
  • Ми навчаємо інших! Окрім майстер-класів з основ спілкування з поліцією, ми проводимо тренінги для тренерів (ТоТ).

МІСІЯ ПРОЕКТУ

Правова необізнаність громадян має реальні наслідки. Через незнання своїх прав ви шкодите не лише особистим правам, а й свободам та життю інших людей.

Часто знань, здобутих в школі чи в університеті, бракує, аби коректно взаємодіяти з поліцією та правильно реагувати на порушення наших прав та свобод. Водночас дуже мало майданчиків для формальної/неформальної освіти на тему прав людини, щодо теми взаємодії із поліцією – то їх не існує. Ні юридична спеціальність, ні галузева освіта у сфері прав людини, ні навчання у профільному поліцейському навчальному закладі не дають достатньої кількості знань, як поводитися із поліцією у різних життєвих ситуаціях, в яких може опинитися кожен.

Ми прагнемо підвищити рівень правоосвіти громадян, надати спеціальні знання щодо того, як взаємодіяти з поліцією, вміти захищати себе та свої права законним шляхом.

ЧИМ МИ ОСОБЛИВІ?

  • Ми за відкриті та загальнодоступні знання! Ви не зобов’язані реєструватися, у нас немає часових обмежень, СМС з кодом і так далі.
  • Окрім пояснення теоретичних питань, тут ви знайдете практичні поради, перевірені досвідом наших громадських активістів під час візитів до відділень поліції у межах моніторингових кампаній.
  • Ви можете поставити конкретному лектору своє запитання і отримати на нього відповідь.
  • Ви маєте можливість пройти тест, аби дізнатися, наскільки добре знаєте тему.
  • Якщо ви бажаєте поглибити свої знання з конкретної відеолекції, вам буде рекомендовано скористатися додатковими матеріалами
  • Не маєте часу дивитися відеолекції? Слухайте або читайте їх! Ви можете завантажити текст лекції, а також її аудіозапис.
  • Наші учні роблять нас кращими! Ми будемо раді отримати від вас лист з пропозиціями покращення нашого курсу.

КОНТАКТИ

Пишіть нам на пошту umdpl.association@gmail.com або на FB-сторінку Association.UMDPL